A stábunk

Acsai Ferenc (1961- ) -színész, nótaénekes

1961. augusztus 1-én születtem az oroszlán jegyében. Gyermekkoromtól kezdve mindig is vonzott az éneklés és a színpad. Az óvodába is nótaszóval mentem, zenei érdeklődésem már akkor is a népdalok és a magyar nóta irányába orientáltak. Ennek ellenére első színpadra lépésem mégis csak 27 évesen történt meg; ennek okát most ne kutassuk. 1988 júliusában az Elvámolt Éjszaka című darabban debütáltam, mint Ból Úr az akkori Abonyi Színjátszó Kör tagjaként, majd szerepet kaptam Móricz Zsigmond Légy Jó mindhalálig című darabjában, amelyben Nyilas Misi osztályfőnökét játszottam. Az élet úgy hozta, hogy a színkör egészen 2007-ig „Álomba szenderült”.

2007-ben újra indult az abonyi színjátszás régi és új tagokkal. Nekem igazából innen indult a színjátszós életem. Igazi mély víz volt a Miska szerep. Szebbnél szebb szerepeket játszhattam, csodás partnerekkel. Nagy kihívás volt a Miska szerepe a Mágnás Miskában Bakos Melindával az oldalamon; ő Marcsa szerepét alakította. Majd Az Obsitos című darabban teljesen más karaktert, az idősödő Buzogány Bácsit kellet megformálnom, kiváló partnerekkel. A Nyitott ablakban Károly tizedest játszottam. Ezt követte a Leányvásár című operettben a serif-kocsmáros szerepe. Majd vígjáték következett a Kölcsönlakás című darabban: Csatai osztályvezető szerepét kaptam meg. 2010-ben egy nagy álom valósult meg; eljátszhattam a Csárdáskirálynőben Kerekes Ferkó, azaz Feri bácsi szerepét. Minden estben remek partnerekkel az oldalamon. 2011. ismét egy új lehetőség: a Pinokkió című gyerekdarabban kaptam szerepet; a Meggyesorrút formálhattam meg. 2012-ben ismét egy szép operettben, a Csókos Asszonyban szerepelhettem, mint komornyik.

Csak köszönni tudom mindenkinek ezeket a szép élményeket és szerepeket: a társulat minden tagjának, a Bihari Színkörnek! A zenészeknek,a technikai dolgozóknak, rendezőknek, mindig hálával gondolok a néhai Csúti Gyula bácsira.

A színjátszós életemmel szinte párhuzamosan indult a nótás életem. 1990-ben a Holdfény együttessel, mint zenekarral indultam, majd következett a Koktél Trió, de más lehetőségeim is adódtak. Cigányzenekaros műsorokban is szerepeltem az ország legnemesebb nóta énekeseivel. Időközben számos nótaversenyen vettem részt, és több TV felvételem is készült. Boldog vagyok, hogy több operett és nóta gála szereplője, illetve szervezője lehettem, és az ország számos településén énekelhettem. 

 

Bakos Melinda (1988- )- színésznő, rendező, koreográfus, szakkörvezető, nótaénekes

Bakos Melinda vagyok, a Bihari Színkör és a Bihari Gyerekszínház szakköri vezetője, koreográfusa és rendezője. Abonyban kezdtem a színjátszást 2003-ban, mikor is megkaptam Iluska szerepét Kacsoh Pongrácz: János vitéz c. daljátékában. Csúti Gyula, a darab rendezője és a későbbiekben a Bihari Színkör vezető rendezője választott ki a szerepre, amikor 8. évfolyamos voltam a Gyulai iskola zene tagozatán. A színház világa iránt ekkor kezdtem el érdeklődni. 2007-ben a Bihari János Zeneiskola támogatásával a stáb újra összegyűlt, és kiegészülve új tagokkal színre vittük Szirmai Albert: Mágnás Miska c. operettjét, amiben Marcsa szubrett szerepét töltöttem be. Ezután minden évben zenés darabokat mutattunk be, amelyekben főleg főszerepeket játszhattam (Kálmán Imre: Az Obsitos- Piroska, Nóti Károly: A yitott ablak- Erzsi, Jakobi Viktor: Leányvásár- Bessy, Camoletti: Leszállás Párizsban-Jacqueline, Kálmán Imre: Csárdáskirálynő-S tázi grófnő, Collodi-Litvai: Pinokkió címszerepe, Zerkovitz Imre: Csókos asszony- Rica Maca). A Nagykőrösi Körszínház és Ifjúsági Studio meghívott színészeként több darabban játszhattam, mint pl. Mágnás Miskában Rolla primadonna szerepét, István, a királyban Koppány egyik feleségét, Boglárkát, amely darabban koreográfusként is közreműködtem.   

A Pinokkió mesejátékkal új műfajba kóstolt bele a színkör, hiszen addig zenés-táncos színdarabokra, főleg operettekre szakosodott a stábunk. A Pinokkió sikerén felbuzdulva egy újabb mesedarabot szeretett volna a stáb bemutatni, de ezúttal gyerekek főszereplésével. Célunk a színházra nevelés, a színház szeretetére való motiválás volt, és az új színész generáció kinevelése Abonyban. Az 55. születésnapját ünneplő Gyulai iskola zene-tagozatának tiszteletére színre vittük több mint 30 zene-tagozatos tanuló közreműködésével Dés-Geszti-Békés: A Dzsungel könyve c. musicaljét (2012), ahol Jébert József (Öcsi) mellett a darab rendezője és koreográfusa voltam. Ezzel a darabbal alakult meg a Bihari Gyerekszínház, amellyel 2013-ban színpadra állítottuk Charles Dickens-Lional Bart: Oliver! c. musicaljét. Ekkor a gyerekstábunk a folyamatosan bővülő létszáma több mint 40 főre duzzadt. Az Oliver! c. darab munkálatai alatt az Abonyi Lajos Művelődési Ház zenés-színházi szakkörévé váltunk, de a Bihari János Zeneiskola és a Muzsikáló Gyermekekért Alapítvány jelenleg is támogat minket. 2013. őszén közkívánatra ismételten bemutattuk a A Dzsungel könyvét (immár 53 diákkal), mint első színházi produkciót, az Új Művelődési Ház színháztermében. 

Terveim között szerepel az Aladdin és Jafar c. zenés mese darab színre vitele, melynek ötletgazdája voltam, hiszen eddig egy, a magyar színpadon be nem mutatott produkcióval szerettem volna kedveskedni az abonyi közönségnek. Ekkor kértem fel Jandácsik Palit a szövegkönyv megírására és Jébert Józsefet a látványvilág megtervezésére. Bízom a darab sikerében, és hogy elnyeri tetszését elsősorban az abonyi gyerekeknek és a felnőtteknek is.

Büszke vagyok a Bihari Színkörre és hogy vezetője lehetek a Bihari Gyerekszínháznak. Örülök a gyerekek sikereinek, hiszen többek között  4 diákom a Szolnoki Szigligeti Színház által rendezett Légy jó mindhalálig c. darabra szerződhetett le. A Gyerekszínház produkciói sikeresek, sokan érdeklődnek darabjaink iránt, ezét több bemutatót is vállalunk számos vidéki iskola részére is.   

 

Fajka Zsanett (1995- )- színésznő

Mint a legtöbben, én is Abonyban végeztem el az általános iskolát, viszont középiskolába Szolnokra jártam. A Tiszaparti Gimnázium ének-zene szakán végeztem 2013-ban.

Az éneklés mára már a mindennapjaim részévé vált, hiszen kisgyermekkorom óta „zenélek”, kapok kisebb-nagyobb felkéréseket, amelyeket nagy örömmel vállalok el.

A színjátszás csak később lépett be az életembe, de ma már egyforma helyet foglalnak el a szívemben az énekléssel.

2008-ban kaptam meg az első szerepemet, az Obsitos című színdarabban, ahol Marcsát a szobalányt alakítottam. Ezután elég hosszú ideig kimaradt a színjátszás az életemből, s újra 2012-ben tértem vissza statisztaként a Csókos Asszony című operettben.

Rettentően örültem, mikor a következő évben színpadra vihettem Nancy karakterét, aki az Oliver! című musicalben vált híressé.

Ekkor tudatosult bennem igazán az, hogy imádok a színpadon játszani, és nagyon sokáig szeretnék még ezzel a művészettel foglalkozni.

 

Gúti Tivadar (1996- )- világosító, mindenes

Gúti Tivadar vagyok, 1996-ban születtem Cegléden. Általános iskolai tanulmányaimat Abonyban folytattam, jelenleg pedig Szolnokon tanulok a SZOLMÜSZ Pálfy-Vízügyi tagintézményében elektrotechnika szakon.

Régóta vonzott a színház világa, de sohasem úgy mint színészt; inkább mint háttérmunkást.

A Társulathoz 2010-ben kerültem, a Kölcsönlakás című darab kapcsán mint világosító. Akkor nagyon megszerettem a csapatot, mert sok nagyszerű emberrel ismerkedtem itt össze, akikkel jó érzés együtt dolgozni, tenni a közösségért. Az elmúlt években sokféle módon igyekeztem segíteni a színkör munkájá:, reklám anyagog elkészítésével, stáblisták, fotók készítésével, és ha időm engedi, a díszletek gyártásában is örömmel nyújtok segítséget. Remélem hogy sok közös előadásunk fog még megvalósulni, amivel kellemes időtöltést biztosíthatunk önmagunknak, de elsősorban a közönségünknek.

 

Jandácsik Pál (1989- )- színész, író-dramaturg, reklámfelelős

 

Általános és középfokú tanulmányaimat Abonyban folytattam, felsőfokú tanulmányaimat pedig jelenleg is Debrecenben folytatom. Sokféle művészeti ágban kipróbáltam már magam, de az írással foglalkozom a mai napig. Több prózám is megjelent kiadásban, ezek közül két regényem: Lelkek folyama (2009), Remények halála (2010), és a Prima Verba antológia kötetben (2012) egy novellám.

A Bihari Színkör tagja a Mágnás Miska (2007) színpadra álmodása óta vagyok. Azóta kisebb, nagyobb szerepekben a színkör szinte valamennyi darabjában részt vettem negatív szerepben (Bezirker, Az obsitos, 2008), és komikusként (Vidra Lajos, Kölcsönlakás, 2010) is. Szerepeltem A Nyitott ablak (2009) című vígjátékban, mint Várfalusi őrnagy, a Leányvásárban (2009) két szerepben Jefferson titkárként, és Briegfield tánctanárként, illetve szerepmódosítások miatt az utolsó hetekben megkaptam a Csárdáskirálynőben (2010) Leopold-Mária herceg karakterét. Kedvenc szerepeimmé azonban az állati (anti)hősök váltak: a Pinokkió (2011) című mesejátékban többször is alkalmam volt a Vörös Róka bundájába bújni, a Dzsungel könyve (2012) musicalben Ká, az óriáskígyóként csúsztam a színpadra.

Charles Dickens regényéből készült, Lional Bart által színpadra alkalmazott Oliver! című musicalben eddigi legnagyobb, és talán legnehezebb, legellentmondásosabb szerepemet kaptam meg Faginnel 2013-ban. 2014-ben az Indul a bakterház című darabban a Piócás embert alakítottam, illetve az Aladdin & Jafar című darabban, aminek a szövegkönyvét is jegyzem, a gonosz varázslót, Jafart.

A színkör életét a színészi munka mellett reklám anyagok készítésével, cikkek írásával is segítem, illetve a Pinokkió című darab óta rendszeresen én alkotom meg a készülő darabok plakátjait. 

 

Knerczer Ákos Frigyes (1983- ) -színész

Általános iskolai tanulmányaimat a Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola zenei osztályában végeztem, így kerültem kapcsolatba a zeneiskolával. A középiskolai tanulmányaimat Szolnokon, a Pálfy János Vegyipari és Műszeripari Szakközépiskola vegyész szakán folytattam, egyetemi tanulmányaimat pedig a Debreceni Egyetem biológia szakán végeztem. A zenélés és a színjátszás meghatározó az életemben. 1996 óta vagyok tagja az Abonyi Fúvószenekarnak, a színkörnek pedig az első közös darabunk, a János vitéz óta. Az ezután előadott darabok szinte mindegyikében vállaltam kisebb nagyobb szerepet, /Mágnás Miska, Az obsitos, A nyitott ablak, Leányvásár, Csókos asszony/ a Kölcsönlakás című darabban, pedig főszereplőként mutatkozhattam be.

A Bihari Gyerekszínház munkájába is sikerült bekapcsolódnom. Az Oliver! című darabban eljátszhattam egy kicsi, de fontos szerepet.

A 2014-es évben készülő darabokban is vállaltam szerepeket, és remélem ezt a hobbit még hosszú évekig, évtizedekig folytathatom!

 

Folyamatos feltöltés alatt...

Készíts ingyenes honlapot Webnode